Sadzonki truskawek Vibrant

Charakterystyka rośliny

Sadzonki truskawek Vibrant charakteryzuje wzniesiony pokrój, wzrost średnio silny, owoce osadzone na długich kwiatostanach, co znacznie ułatwia zbiór. Odmiana umiarkowanie odporna na mączniaka prawdziwego (Podosphaera aphanis) oraz grzyb Phytophtora cactorum powodujący zgniliznę korony truskawki oraz skórzastą zgniliznę owoców. 

Odmiana nadaje się do zakładania plantacji w polu jak również w substracie pod osłonami. Idealna odmiana deserowa dla plantatorów szukających odmian bardzo wczesnych z dużymi owocami. Osadzone są one na długich kwiatostanach co gwarantuje dobre zapylenie oraz doświetlenie owoców, pomaga to także zbieraczom łatwo lokalizować owoce. Te atrybuty plus duży rozmiar owoców w znaczący sposób przyczyniają się do szybszego , a co za tym idzie tańszego zbioru.

Truskawka Vibrant - charakterystyka owoców

Owoc równomierny, stożkowaty kształt, skórka barwy jasnoczerwonej, owoce bardzo błyszczące, charakteryzują się doskonałym smakiem oraz dobrą trwałością po zbiorczą, 90% owoców w 1 klasie!!!

Termin owocowania

Odmiana bardzo wczesna, pierwsze owoce zbieramy około 2-3 dni przed Honeoye, doskonała odmiana do przyspieszania, czy to przy użyciu włókniny czy też sadzeniu w tunelach.

Zalety odmiany Vibrant

Odmiana Allegro jest chroniona wspólnotowym prawem do ochrony odmian roślin, co oznacza, że bez posiadania licencji niedozwolone jest jej rozmnażanie (również na użytek własny), przygotowanie do rozmnażania, oferowanie do sprzedaży, sprzedaż, eksport do Wspólnoty, import do Wspólnoty, przechowywanie dla każdego z celów wskazanych powyżej. Naruszenie zaś tego prawa spowoduje odpowiedzialność odszkodowawczą sprawcy takiego naruszenia względem hodowcy tej odmiany na podstawie art. 94 i n. rozporządzenia Rady WE Nr 2100/1994 z dnia 27 lipca 1994r.  w sprawie wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin (Dziennik Urzędowy L 227, 01/09/1994 P. 0001 – 0030).

Dostępne formy sadzonek

Pliki do pobrania

Liść truskawki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Zobacz politykę prywatności & cookies