Sadzonki truskawek Limalexia

Charakterystyka rośliny

Sadzonki truskawek Limalexia są pierwszą odmianą programu hodowli truskawek Limgroup. Jest to odmiana dnia krótkiego,  sprawdza się doskonale w różnych systemach produkcji, zarówno w szklarniach jak i otwartym gruncie.
Cechą charakterystyczną tej odmiany jest wysoka wydajność, duży odsetek owoców pierwszej klasy oraz ich doskonały smak.

Dojrzewanie poszczególnych owoców rozłożone jest równomiernie w czasie. To zapewnia, że ​​Limalexia utrzymują odpowiednią wielkość owoców przez cały okres zbiorów. Przewaga dużych i średniej wielkości  owoców w plonie zapewnia szybszy i wydajniejszy zbiór.

Truskawka Limalexia rośnie bardzo energicznie. Podczas nawożenia należy pamiętać o niskim zapotrzebowaniu rośliny na azot. Dobra strategia nawadniania jest ważna w okresie produkcyjnym. Wysoka wydajność sprawia, że odmiana wymaga większych dawek potasu. Ważne, że systematyczne podawanie tego składnika.

Kwiaty dorastają do powierzchni liści, co chroni je przed wiosennymi przymrozkami. Dzięki twardej skórce, owoce dobrze znoszą długie opady deszczu, nie tracąc zbytnio na jakości.

Truskawka Limalexia — charakterystyka owoców

Owoce mają przyjemną konsystencję i doskonały smak. Smakowe właściwości Limalexii zostały ocenione jako wyjątkowo dobre podczas wielu paneli degustacyjnych. Owoce mają kolor od jasno czerwonego do czerwonego. Dzięki temu wyglądają bardzo świeżo i atrakcyjnie. Natomiast bardzo dobra ich trwałość sprawia, że odmiana nadaje się znakomicie do eksportu.

Zdrowotność

Przeprowadzone na duża skalę testy polegające między innymi na celowym aplikowaniu w podłoże patogenów wykazały, że Limalexia odznacza się małą wrażliwością na chroby od glebowe.

Cechą odmiany jest łatwa absorpcja siarki. Wysokie stężenie tego pierwiastka w liściach zapewniaja mniejsze ryzyko infekcji mączniakiem prawdziwym.

Zalety odmiany Limalexia

Odmiana LIMALEXIA jest chroniona wspólnotowym prawem do ochrony odmian roślin, co oznacza, że bez posiadania licencji niedozwolone jest jej rozmnażanie (również na użytek własny), przygotowanie do rozmnażania, oferowanie do sprzedaży, sprzedaż, eksport do Wspólnoty, import do Wspólnoty, przechowywanie dla każdego z celów wskazanych powyżej. Naruszenie zaś tego prawa spowoduje odpowiedzialność odszkodowawczą sprawcy takiego naruszenia względem hodowcy tej odmiany na podstawie art. 94 i n. rozporządzenia Rady WE Nr 2100/1994 z dnia 27 lipca 1994r. w sprawie wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin (Dziennik Urzędowy L 227, 01/09/1994 P. 0001 – 0030).

Dostępne formy sadzonek

Pliki do pobrania

Liść truskawki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Zobacz politykę prywatności & cookies