Sadzonki truskawek Albion

Charakterystyka rośliny

Sadzonki truskawek Albion — odmiana o średnio silnym wzroście, średnio zwarta, liście ciemnozielone. Albion odporny jest na Werticiliozę i Phytophorę oraz umiarkowanie odporny na Antraknozę. W drugiej połowie lata wymaga ochrony przed zmiennikami powodującymi deformację owoców. Podobnie ja w przypadku większości odmian powtarzających, w bezśnieżne zimy wymaga przykrycia. Albion polecany jest do uprawy przyspieszonej, opóźnionej – bardzo intensywnej. Odmiana bardzo plenna, dla uzyskania wysokich plonów konieczne jest jednak wycinanie rozłogów.

Sprawia to, że Allegro doskonale poradzi sobie na stanowiskach bezpośrednio po truskawce bądź też na glebach wykazujących zmęczenie. Kwiatostany dorastają do powierzchni liści co chroni kwiaty przed przymrozkami. Duża ilość pyłku sprawia, że kwiaty są bardzo atrakcyjne dla owadów zapylających, dzięki czemu owoce rzadko ulegają deformacji. 

Truskawka Albion — charakterystyka owoców

Owoce są bardzo atrakcyjne, błyszczące, o skórce barwy jasno czerwonej. Są wyrównane, kształt lekko stożkowaty. Brix na poziomie 9.0 sprawia, że są bardzo smaczne i aromatyczne. Twarda i elastyczna skórka sprawia, że są dość odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Termin owocowania

Albion charakteryzuje się wczesną porą dojrzewania, odmiana obojętna na długość dnia, powtarza owocowanie aż do późnej jesieni

Zalety odmiany Albion

Odmiana Allegro jest chroniona wspólnotowym prawem do ochrony odmian roślin, co oznacza, że bez posiadania licencji niedozwolone jest jej rozmnażanie (również na użytek własny), przygotowanie do rozmnażania, oferowanie do sprzedaży, sprzedaż, eksport do Wspólnoty, import do Wspólnoty, przechowywanie dla każdego z celów wskazanych powyżej. Naruszenie zaś tego prawa spowoduje odpowiedzialność odszkodowawczą sprawcy takiego naruszenia względem hodowcy tej odmiany na podstawie art. 94 i n. rozporządzenia Rady WE Nr 2100/1994 z dnia 27 lipca 1994r.  w sprawie wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin (Dziennik Urzędowy L 227, 01/09/1994 P. 0001 – 0030).

Dostępne formy sadzonek

Pliki do pobrania

Liść truskawki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Zobacz politykę prywatności & cookies