Sadzonki truskawek Florence

Charakterystyka rośliny

Sadzonki truskawek Florence — rośliny wyrównane, charakteryzują się silnym wzrostem, dlatego gęstość jej sadzenia powinna być mniejsza niż w przypadku odmiany Elsanta. Pokrój rośliny jest wzniesiony, liście ciemno zielone, błyszczące. Florence jest mało podatny na mączniaka i inne choroby liści, także na choroby systemu korzeniowego. Owoce rzadko porażane przez szarą pleśń, średnio wytrzymałe na mróz. Odmiana praktycznie nie zasiedlana przez przędziorki i roztocza!  

Truskawka Florence — charakterystyka owoców

Owoce mają regularny, stożkowaty kształt, duże, przeważnie matowe, barwy ciemno czerwonej, odmiana bardzo plenna, doskonale znosi transport.

Znakomita odmiana deserowa, polecana do upraw proekologicznych, owoce cenione przez konsumentów. Lider wśród odmian późnych

Termin owocowania

Odmiana późna, dojrzewa około 6-10 dni po Elsancie

Zalety odmiany Florence

Odmiana Florence jest chroniona wspólnotowym prawem do ochrony odmian roślin, co oznacza że bez posiadania licencji udzielonej przez Spółkę Meiosis Limited z siedzibą (Bradbourne House, Stable Block, East Malling, Kent, ME19 6DZ, Wielka Brytania)  niedozwolone jest  jej rozmnażanie, przygotowanie do rozmnażania, oferowanie do sprzedaży, sprzedaż, eksport do Wspólnoty, import do Wspólnoty, przechowywanie dla każdego z celów wskazanych powyżej. Naruszenie zaś tego prawa spowoduje odpowiedzialność odszkodowawczą  sprawcy takiego naruszenia względem hodowcy tej odmiany (NIAB EMR z siedzibą w Wielkiej Brytanii) na podstawie art. 94 i n. rozporządzenia Rady WE Nr 2100/1994 z dnia 27 lipca 1994 r. w sprawie wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin (Dziennik Urzędowy L 227, 01/09/1994 P. 0001 – 0030).

Dostępne formy sadzonek

Pliki do pobrania

Liść truskawki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Zobacz politykę prywatności & cookies