Sadzonki truskawek Grandarosa

Charakterystyka rośliny

Sadzonki truskawek Grandarosa — roślina rośnie dość silnie, wzniesiony, luźny pokrój, liście o barwie jasno zielonej o dość silnym połysku. Kwiatostany dorastają do powierzchni liści. Odmiana jest mało wrażliwa na szarą pleśń, mączniaka oraz choroby powodujące plamistość liści; natomiast mniej podatna niż ‘Elsanta’ na wertycyliozę.

Truskawka Grandarosa - charakterystyka owoców

Owoce są duże i bardzo duże, stożkowate o barwie pomarańczowo – czerwonej, bardzo smaczne oraz jędrne. Owoce doskonale znoszą transport. Odmiana polecana do uprawy towarowej jak również amatorskiej.

Termin owocowania

Odmiana średnio wczesna, owocuje 2-3 dni później niż Elsanta

Zalety odmiany Grandarosa

Odmiana truskawki jest chroniona wspólnotowym prawem do ochrony odmian roślin, co oznacza, że bez posiadania licencji niedozwolone jest jej rozmnażanie (również na użytek własny), przygotowanie do rozmnażania, oferowanie do sprzedaży, sprzedaż, eksport do Wspólnoty, import do Wspólnoty, przechowywanie dla każdego z celów wskazanych powyżej. Naruszenie zaś tego prawa spowoduje odpowiedzialność odszkodowawczą sprawcy takiego naruszenia względem hodowcy tej odmiany na podstawie art. 94 i n. rozporządzenia Rady WE Nr 2100/1994 z dnia 27 lipca 1994r. w sprawie wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin (Dziennik Urzędowy L 227, 01/09/1994 P. 0001 – 0030).

Dostępne formy sadzonek

Pliki do pobrania

Liść truskawki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Zobacz politykę prywatności & cookies