Sadzonki truskawek Allegro

Charakterystyka rośliny

Sadzonki truskawek Allegro charakteryzuje dość silny wzrost. Truskawka Allegro jest mało wrażliwa na choroby powodowane przez grzyb Phytophtora Cactorum, Wertycyliozę oraz Mączniaka. 

Sprawia to, że Allegro doskonale poradzi sobie na stanowiskach bezpośrednio po truskawce bądź też na glebach wykazujących zmęczenie. Kwiatostany dorastają do powierzchni liści co chroni kwiaty przed przymrozkami. Duża ilość pyłku sprawia, że kwiaty są bardzo atrakcyjne dla owadów zapylających, dzięki czemu owoce rzadko ulegają deformacji. 

Truskawka Allegro - charakterystyka owoców

Owoce są bardzo atrakcyjne, błyszczące, o skórce barwy jasno czerwonej. Są wyrównane, kształt lekko stożkowaty. Brix na poziomie 9.0 sprawia, że są bardzo smaczne i aromatyczne. Twarda i elastyczna skórka sprawia, że są dość odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Termin owocowania

Okres owocowania przypada na ten sam okres co odmiana Clery. Kwitnienie rozpoczynamy kilka dni po odmianie Clery, jednak jest to rekompensowane poprzez bardzo szybki rozwój i dojrzewanie owoców. Owoce są dobrze wyeksponowane poza krzewem, co wyraźnie poprawia wydajność zbioru. Plon jest ok 20% wyższy o odmiany Clery, owoce są również nieznacznie większe i bardziej wyrównane przez cały okres zbiorów.

Zalety odmiany Allegro

Odmiana Allegro jest chroniona wspólnotowym prawem do ochrony odmian roślin, co oznacza, że bez posiadania licencji niedozwolone jest jej rozmnażanie (również na użytek własny), przygotowanie do rozmnażania, oferowanie do sprzedaży, sprzedaż, eksport do Wspólnoty, import do Wspólnoty, przechowywanie dla każdego z celów wskazanych powyżej. Naruszenie zaś tego prawa spowoduje odpowiedzialność odszkodowawczą sprawcy takiego naruszenia względem hodowcy tej odmiany na podstawie art. 94 i n. rozporządzenia Rady WE Nr 2100/1994 z dnia 27 lipca 1994r.  w sprawie wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin (Dziennik Urzędowy L 227, 01/09/1994 P. 0001 – 0030).

Dostępne formy sadzonek

Pliki do pobrania

Liść truskawki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Zobacz politykę prywatności & cookies