Sadzonki truskawek Senga Sengana

Charakterystyka rośliny

Sadzonki truskawek Senga Sengana — wzrost jest silny, pokrój zwarty, nieco rozłożysty. Wytwarza dużo liści, które są średniej wielkości, ciemnozielone, lekko błyszczące.

Rośliny są bardzo podatne na białą plamistość liści. Odmiana bardzo często atakowana przez roztocza truskawkowego. W mateczniku rośliny mogą być bardzo łatwo porażane przez mączniaka prawdziwego. Są jednak odporne na choroby systemu korzeniowego i nie są atakowane przez nicienie glebowe. Ze względu na dość późne kwitnienie wiosenne przymrozki nie zagrażają kwiatom. Rośliny są bardzo wytrzymałe na niską temperaturę zimą.

Truskawka Senga Sengana — charakterystyka owoców

Pierwsze owoce dość duże, z ostatnich zbiorów drobne. Przeciętna ich masa wynosi 6,0-8,0g. Ich kształt jest dość zmienny. Barwa skórki owoców jest intensywnie czerwona do ciemnoczerwonej, wyrównana na całej powierzchni. Miąższ jest intensywnie czerwony, dość równomiernie wybarwiony, bardzo aromatyczny, smaczny. Truskawki są niezbyt jędrne, źle znoszą transport na większe odległości.

Owoce są bardzo wrażliwe na gnicie powodowane przez szarą pleśń (wymaga bardzo starannej ochrony przed tą chorobą). 

Owoce świetne do konsumpcji w stanie świeżym, doskonała na mrożonki i przetwory. Podstawowa odmiana przemysłowa na świecie.

Termin owocowania

Odmiana średnio późna, dojrzewa około 3 dni po Elsancie

Zalety odmiany Senga Sengana

Odmiana Allegro jest chroniona wspólnotowym prawem do ochrony odmian roślin, co oznacza, że bez posiadania licencji niedozwolone jest jej rozmnażanie (również na użytek własny), przygotowanie do rozmnażania, oferowanie do sprzedaży, sprzedaż, eksport do Wspólnoty, import do Wspólnoty, przechowywanie dla każdego z celów wskazanych powyżej. Naruszenie zaś tego prawa spowoduje odpowiedzialność odszkodowawczą sprawcy takiego naruszenia względem hodowcy tej odmiany na podstawie art. 94 i n. rozporządzenia Rady WE Nr 2100/1994 z dnia 27 lipca 1994r.  w sprawie wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin (Dziennik Urzędowy L 227, 01/09/1994 P. 0001 – 0030).

Dostępne formy sadzonek

Pliki do pobrania

Liść truskawki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Zobacz politykę prywatności & cookies